<Dieta

Uprzejmie informujemy o wycofaniu z obrotu z dniem 28 października 2019 serii produktów zawierających substancję czynną ranitidinum, dla których podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA.

Osoby przyjmujące dotychczas leki zawierające ranitidinum pragniemy poinformować o dwóch innych rozwiązaniach: lek Polprazol® MAX (omeprazolum) oraz wyrób medyczny Ranigast S.O.S. Czytaj więcej

x
DIETA DLA ZGAGOWCÓW

Dieta Ubogoenergetyczna przy zgadze

01
Dieta 1000 kcal przy zgadze
Dieta ubogoenergetyczna 1000 kcal przy zgadze
Serek wiejski z jabłkiem
Wartość odżywcza
i energetyczna
kcal
215
białka (g)
13
tłuszcze (g)
9
węglowodany (g)
22

Kolacja: 

serek wiejski z jabłkiem 

 

Składniki: 

  • 150g serka wiejskiego 3% tłuszczu

  • 1 małe jabłko

  • 1 płaska łyżka prażonych płatków migdałowych

  •  ½ łyżeczki miodu

  • 1 łyżeczka oleju słonecznikowego lub innego

  • cynamon 

 

Sposób przyrządzenia: 

jabłko obrać ze skórki, pokroić w ćwiartki. Wymieszać z miodem, oleje i cynamonem. Dusić na patelni bez dodatku tłuszczu lub piec w piekarniku. Migdały uprażyć na patelni. Jabłko wyłożyć do miseczki zalać serkiem wiejskim i posypać cynamonem.

ARTYKUŁY

O zgadze i niestrawności

Substancje zobojętniające soki żołądkowe

      Już w starożytności zauważono korzystny wpływ niektórych ziół i składników żywności oraz niektórych związków chemicznych na zmniejszenie dolegliwości z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Wiązało się to przede wszystkim z neutralizacją kwasu solnego, jak również unieczynnieniu innych składników soku żołądkowego np. pepsyny (enzymu trawiącego białka, aktywnego wyłącznie w kwaśnym środowisku).

czytaj więcej
Kiedy zgaga jest wskazaniem do wizyty u lekarza?

Gdyby każda osoba doświadczająca zgagi udawała się z tym problemem do specjalisty, kolejki nie miałyby końca. Kiedy więc powinno się podjąć decyzję o konsultacji lekarskiej?

czytaj więcej
Co warto wiedzieć na temat niestrawności?

Choroby układu pokarmowego należą do częstych schorzeń człowieka. Według danych statystycznych nawet 30  procent populacji w krajach rozwiniętych może zmagać się z dyspepsją. To częsty problem, który nieraz w znaczący sposób obniża komfort codziennego życia. Co warto wiedzieć na temat niestrawności?

czytaj więcej
Co robić, by skutecznie pozbyć się choroby?

Nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku przeszkadza w codziennym życiu i normalnym funkcjonowaniu. Zgagę można łagodzić zarówno środkami farmakologicznymi jak i domowymi sposobami.

czytaj więcej