Uprzejmie informujemy o wycofaniu z obrotu z dniem 28 października 2019 serii produktów zawierających substancję czynną ranitidinum, dla których podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA.

Osoby przyjmujące dotychczas leki zawierające ranitidinum pragniemy poinformować o dwóch innych rozwiązaniach: lek Polprazol® MAX (omeprazolum) oraz wyrób medyczny Ranigast S.O.S. Czytaj więcej

x
DIETA DLA ZGAGOWCÓW

Dieta Ubogoenergetyczna przy zgadze

01
Dieta 1000 kcal przy zgadze
Dieta 1000 kcal przy zgadze
Sałatka z białym serem
Wartość odżywcza
i energetyczna
kcal
210
białka (g)
12
tłuszcze (g)
13
węglowodany (g)
9

Kolacja: 

sałatka z białym serem 

 

Składniki: 

  • 50g twarogu chudego

  •  4 liście salaty lodowej

  •  6 pomidorków koktajlowych (pomidorki dobrze sparzyć i obrać ze skórki)

  • 1 ogórek kiszony

  • ½ małej papryki (upieczonej i pozbawionej skórki)

  • 2 łyżki kiełków

  • 1 łyżeczka słodkiej czerwonej papryki, zioła prowansalskie, sól 

 

Na sos: 

  • 1 łyżka oliwy z oliwek

  • 1 łyżeczka soku z cytryny 

 

Sposób przyrządzenia: 

słodką czerwoną paprykę i zioła rozsypać na desce i obtoczyć w nich twaróg. Tak przygotowany twaróg pokroić w kostkę. Pomidorki przekroić na pół, ogórka i paprykę pokroić w kostkę,  sałatę posiekać. Warzywa wymieszać z sosem, przełożyć do miseczki. Poukładać na nich kostki sera. składniki zmiksować.

ARTYKUŁY

O zgadze i niestrawności

Zalecenia dla osób ze skłonnością do zgagi

Pierwszym i często najważniejszym krokiem w przypadku występowania zgagi powinna być zmiana stylu życia. Jest to jednocześnie najtrudniejsze zadanie, z którym wiele osób nie ma ochoty się mierzyć. Z drugiej strony, walka ze zgagą może nas zmotywować do wprowadzenia zmian, na których skorzysta nie tylko nasz przełyk, ale i cały organizm.

 

czytaj więcej
Które potrawy najczęściej wywołują zgagę?

Wiele osób trafiających z powodu zgagi do lekarza dostaje zalecenia dietetyczne. Przeglądając „czarną listę” produktów spożywczych, można dojść do wniosku, że wszystko, co dobre jest zakazane. Nie jest jednak tak źle.

czytaj więcej
Kiedy zgaga jest wskazaniem do wizyty u lekarza?

Gdyby każda osoba doświadczająca zgagi udawała się z tym problemem do specjalisty, kolejki nie miałyby końca. Kiedy więc powinno się podjąć decyzję o konsultacji lekarskiej?

czytaj więcej
Co warto wiedzieć na temat niestrawności?

Choroby układu pokarmowego należą do częstych schorzeń człowieka. Według danych statystycznych nawet 30  procent populacji w krajach rozwiniętych może zmagać się z dyspepsją. To częsty problem, który nieraz w znaczący sposób obniża komfort codziennego życia. Co warto wiedzieć na temat niestrawności?

czytaj więcej