<Dieta

Uprzejmie informujemy o wycofaniu z obrotu z dniem 28 października 2019 serii produktów zawierających substancję czynną ranitidinum, dla których podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA.

Osoby przyjmujące dotychczas leki zawierające ranitidinum pragniemy poinformować o dwóch innych rozwiązaniach: lek Polprazol® MAX (omeprazolum) oraz wyrób medyczny Ranigast S.O.S. Czytaj więcej

x
DIETA DLA ZGAGOWCÓW

Dieta Ubogoenergetyczna przy zgadze

03
Dieta 1400 kcal przy zgadze
Dieta ubogoenergetyczna 1400 kcal przy zgadze
Sałatka z  awokado i jajkiem
Wartość odżywcza
i energetyczna
kcal
271
białka (g)
12
tłuszcze (g)
18
węglowodany (g)
15

Kolacja: 

sałatka z  awokado i jajkiem 

 

Składniki: 

  • 1 jajko

  •  ¼ awokado

  • garść sałata lodowej

  •  1 łyżka kiełków

  • 1 mały ogórek kiszony

  •  kilka różyczek ugotowanego na półtwardo kalafiora 

 

Na sos: 

  • 1 łyżka oliwy z oliwek

  • sok z cytryny

  • pieprz, sól

 

Sposób przyrządzenia: 

jajko ugotować na twardo.  Awokado i ogórka kiszonego pokroić w plasterki. Sałatę i warzywa wymieszać z sosem. Wyłożyć na talerz. Na nich poukładać pokrojone w ćwiartki jajko i awokado.  Podawać z 1kromeczką jasnego  pieczywa.

ARTYKUŁY

O zgadze i niestrawności

Które potrawy najczęściej wywołują zgagę?

Wiele osób trafiających z powodu zgagi do lekarza dostaje zalecenia dietetyczne. Przeglądając „czarną listę” produktów spożywczych, można dojść do wniosku, że wszystko, co dobre jest zakazane. Nie jest jednak tak źle.

czytaj więcej
Rola kwasu solnego w żołądku

Na lekcjach chemii w szkole uczyliśmy się o kwasie solnym. Aż trudno uwierzyć, że tak niebezpieczna, żrąca substancja jest wydzielana w naszym organizmie jako główny składnik soku żołądkowego. A jednak, w warunkach prawidłowych kwas solny nie czyni nam żadnej szkody, a wręcz jest naszym sprzymierzeńcem.

czytaj więcej
Przykładowa dieta na zgagę

Poznaj przykładową dietę na zgagę. 

czytaj więcej
Co to jest zgaga i jak powstaje?

Niemal każdy zna nieprzyjemne uczucie pieczenia w klatce piersiowej. Zgaga jest właśnie odczuciem, czyli objawem, a nie chorobą samą w sobie. Może jednak sygnalizować występowanie choroby refluksowej przełyku. Czy wiemy, w jaki sposób powstaje i co do niej doprowadza?

czytaj więcej